Taotlemise KKK

Kuidas kaarte taotleda?

Kaarte saab taotleda logides sisse MinuKool süsteemi www.minukool.ee avalehelt ID-kaardi või pangaparoolidega. Seejärel tuleb valida menüüst „Telli kaart“. Taotlust alustades palub süsteem valida õppeasutus ja soovitud kaarditüüp, täita oma isikuandmed, lisada foto ning maksta väljastustasu. Kaartide hindadega saate lähemalt tutvuda hinnakirja leheküljelt.

Mul ei ole võimalik MinuKooli sisse logida. Mida ma peaksin tegema?

Kõigepealt tuleks proovida mõnda muud autentimisviis, sisse on võimalik logida nii ID-kaardi kui pangaparoolidega. Proovima peaks ka mõnda teise süsteemi sisse logida, et välja selgitada, kas on probleem ID-kaardiga või on viga MinuKool süsteemi poolne.

Kui teistesse süsteemidesse on võimalik sisse logida ja MinuKooli mitte, palume edastada oma isikukood, nimi, õppeasutus ning proovitud autentimisviis e-postile info (ät) minukool.ee. Vajadusel saadetakse taotleja e-postile taotlus ning vormistatakse see süsteemis taotleja eest.

Kaarti tellides ilmneb veateade „Tekkis viga! Valitud kaarditüübi tellimiseks pole teil kahjuks õigusi“. Mida ma peaksin tegema?

Antud veateate puhul võib olla tegu alljärgnevate probleemidega:

1) Teie andmed puuduvad Eesti Hariduse Infosüsteemist EHIS. Sellisel juhul tuleks paluda õppeasutusel Teie andmed infosüsteemi lisada või saata meile aadressile info (ät) minukool.ee akadeemilise staatuse tõend.

2) Valides taotluse 1. sammus õppeasutust, soovitame kooli nimetuse lõpuni välja trükkimise asemel valida õppeasutus rippmenüüst hiireklõpsuga.

Miks ei ole minu õppeasutust koolide nimekirjas?

MinuKool süsteemis on olemas kõik õppeasutused, mis on kantud Eesti Hariduse Infosüsteemi. Lisaks on olemas ka paljud õppeasutused välisriikidest. Kui taotleja soovitud kool puudub nimekirjast, on võimalik saata akadeemilist staatust kinnitav tõend e-postile info (ät) minukool.ee ning kool lisatakse süsteemi ja taotlejale lisatakse vajalik staatus.

Missugust fotot on vaja?

Kaardi taotlemisel tuleb üles laadida digitaalne foto, mille pikslite arv on vähemalt 307 x 372 pikslit. Oma viimase dokumendifoto saab kodanikuportaalist alla laadida vastavalt juhendile.

Kui kaua ISIC-/ITIC-kaardid kehtivad?

Perioodil 1. august kuni 31. detsember väljastatud 1-aastase kehtivusajaga ISIC- ja ITIC-kaardid kehtivad järgmise kalendriaasta lõpuni; tellides kaart perioodil 01.01 – 31.07, kehtib kaart käesoleva kalendriaasta lõpuni. 2- ja 3-aastase kehtivusajaga kaardid kehtivad õppeaasta algusest kuni ülejärgmise ning üleülejärgmise aasta lõpuni.

Kui kiiresti jõuavad kaardid kohale?

MinuKoolist tellitud kaart jõuab kohale kuni kümne tööpäeva jooksul. Eesti Posti poolsete komplikatsioonide ilmnemisel võib ka tarneaeg pikeneda. Juhul kui kaardi tellimisest on möödunud rohkem kui 13 tööpäeva, palume meiega ühendust võtta.

Kas MinuKoolist saab taotleda ka ISIC ja ITIC pangakaarte?

MinuKoolist pangakaarti taotleda ei saa, selle taotlemiseks tuleb pöörduda SEB panka või Swedbanki.

Mis on virtuaalkaart?

Virtuaalkaart on ISIC füüsilise kaardi alternatiiv, mida saad sa kuvada läbi oma nutitelefoni.
Virtuaalkaardiga on sul võimalik tõendada enda tudengi/õpetaja*/õpilase* staatust ning võimalus saada tuhandeid erinevaid soodustusi nii Eestis kui ka välismaal.

Hetkel ei ole võimalik virtuaalkaarti kasutada ühistranspordis ega uste avamisel!

Kui sul on juba praegu olemas füüsiline ISIC/ITIC/IYTC kaart, siis on sul see võimalik teha virtuaalseks – ilma ühegi lisatasuta!
Selleks on sul vaja ISIC mobiilirakendust (Android või iOS) ning oma ISIC kaardilt seerianumbrit (numbrijada sinu pildi kohal). Unikaalne seerianumber tuleb sisestada mobiilirakenduses vastavalt etteantud juhistele.
ISIC kaarti saab virtuaalseks teha ISIC/ITIC/IYTC tavakaardi, SEB ISIC Tudengi/Õpetaja/Õpilase ja Swedbanki Mastercard Tudengikaardi omanik.

Lisaks ISIC mobiilirakendusele, on sul võimalik taotleda virtuaalkaarti ka LHV mobiirakendusestLHV pakub ISIC üliõpilase virtuaalkaarti ainult enda lepingulistele klientidele. LHV virtuaalkaarti saab soetada vastavalt panga poolt välja toodud hinnale.

*ITIC ja IYTC kaarte ainult virtuaalkaardina hetkel tellida ei saa

ISIC Global App (iOS)
ISIC Global App (Android)
ISIC virtuaalkaart koostöös LHV-ga

Kaardi taotlemiseks logi sisse

  • ID-kaart
  • Pangalink