Ühistranspordi KKK
Kas ISIC-/ITIC-kaarte saab kasutada ühistranspordis?
Tallinna, Tartu ja nüüdseks juba ka teiste suuremate linnade ühistranspordisüsteemid aktsepteerivad puutevaba kiibiga ISIC- ja ITIC-kaarte sõiduõigust tõendava sõidukaardina. Selleks tuleb eelnevalt kaart siduda ühistranspordi piletisüsteemiga. Täpsema info, milliste linnade ühistranspordisüsteemid ISIC kaarte toetavad leiad www.pilet.ee lehelt.
Kuidas siduda kaarte ühistranspordi piletisüsteemiga?
Kaarti saab sõidukaardiks registreerida, minnes veebilehele www.pilet.ee, seejärel valides menüüst “Ühiskaart” ja “ISIC kaardid” ning sisestades oma isikukoodi. Sellest hetkest on võimalik MinuKoolist tellitud kaarte sõidukaardina kasutada. Kui sul on olemas näiteks nii kiibiga ISIC õpilaspilet kui ka kiibiga Eesti õpilaspilet, siis saad mõlemat kaarti sõidukaardina kasutada.
Missuguseid kaarte saab kasutada ühissõidukites sõidukaardina?
Tallinna, Harjumaa ja Kohtla-Järve ühissõidukites saab sõidukaardina kasutada puutevaba kiibiga kaarte, mis on väljastatud www.minukool.ee kaardihaldussüsteemist, Swedbankist või SEB pangast. Kõik ühistranspordis toimivad kaardid on välja toodud siin. Puutevaba kiip asub kaardi sees ning see ei ole visuaalselt nähtav. Kui kahtled, kas Sinu kaardi sees on puutevaba kiip, võid seda küsida e-postil info@minukool.ee või sisenedes www.minukool.ee avalehelt ID-kaardi või internetipanga kaudu süsteemi ning pärast sisenemist valides menüüst “Kaardid”.
Kas kaarte saab kasutada ka Elron rongides?
Rahvastikuregistrijärgsed tallinlased saavad alates 28. oktoobrist 2013 sõita Tallinna piires (I tsoonis) elektrirongides tasuta. Tallinlaste tasuta sõidu õigus kehtib vaid isikustatud kaardi ettenäitamisel (s.t kaart peab olema registreeritud siin). Rongis tuleb klienditeenindajale esitada isikustatud kaart ja klienditeenindaja valideerib sõidu. Valideerimine on kohustuslik. Tallinlased saavad osta I tsooni võrra odavamaid Elron perioodipileteid ainult eelmüügist vaid isikustatud kaardile. Elron perioodipiletid on elektroonilised. Kaardile on võimalik ka sularaha eest pilet soetada. Täpsemad müügikohad on avaldatud siin.
Oma kaarti saavad rongis valideerimisel kasutada:
- kiibiga ISIC üliõpilaspileti (tellitud www.minukool.ee kaudu) kasutajad, kes on kaardi tellinud ajavahemikus 01.11.2012 – 31.08.2013,
- kiibiga ITIC õpetajakaardi (tellitud www.minukool.ee kaudu) kasutajad, kes on kaardi tellinud alates 01.11.2012,
- kiibiga ISIC õpilaspileti (tellitud www.minukool.ee kaudu) kasutajad, kes on kaardi tellinud ajavahemikus 01.11.2012 – 31.08.2013,
- kiibiga Eesti õpilaspileti omanikud,
- kiibiga Eesti üliõpilaspileti omanikud.
Teistel kaardiomanikel ei ole praegu võimalik oma kaarti rongis tehnilistel põhjustel valideerida. Kui Te ei tea täpselt, millal Teie kaart tellitud on, siis palun võtke meiega ühendust e-postil info@minukool.ee või telefonil 640 0423 ja täpne kuupäev vaadatakse järele. Probleem lahendatakse võimalikult kiiresti, et ka ülejäänud puutevaba kiibiga kaardid rongis valideerimisel toimiksid.
Kas ma saan kiibiga kaardiga sõita ühistranspordis tasuta?
Tasuta sõidu õigus on vaid neil isikutel, kes on välja toodud siin lehel. Seega võimaldab kiibiga kaart tasuta sõita vaid neil, kel on tasuta sõidu õigus. Teistel on võimalik ISIC- või ITIC-kaardiga tõendada pileti olemasolu või kasutada kaardile laaditud raha.
Kuidas kaardile e-piletit osta?
E-pileti ostmiseks tuleb minna www.pilet.ee lehele – seal tuleb sobivale piletile klikkida ning avanenud lehel sisestada oma isikukood (lahtri nimi on Isikukood / Ühiskaardi nr).
Kuidas kaardile raha laadida?
Raha laadimiseks tuleb minna www.pilet.ee lehele – seal tuleb sobivale summale klikkida ning uuel avanenud lehel sisestada oma isikukood. Kui raha on laaditud, on see seotud sinu isikukoodiga ning seda laaditud raha saab kasutada kõigi sinuga seotud kaartidega (kui sul on näiteks nii kiibiga ISIC üliõpilaspilet kui ka kiibiga Eesti üliõpilaspilet, siis ei ole vahet, kumba kaarti validaatori ees viibutad).
Mis siis saab, kui ma kaardi ära kaotan ja sellele on laaditud raha?
Sellest tuleb kindlasti kohe teada anda telefonil 640 0423 või e-postil info@minukool.ee ning sinu kaart deaktiveeritakse www.minukool.ee süsteemis. Kui kaart on deaktiveeritud, ei toimi see kohe ka ühistranspordis ning laaditud raha jääb alles ehk sinu isikukoodiga seotuks.
Kui minu kaart ei tööta ühissõidukis, siis mida tuleb teha?
Kõigepealt tuleks ühissõidukis proovida kaarti viibutada mitme validaatori ees (viga võib olla validaatoris).
Kui kaart ei toimi üheski validaatoris, tuleks uurida, kas sinu kaart on sõidukaardiks registreeritud – selleks tuleb siseneda www.pilet.ee süsteemi, valida menüüst “Ühiskaart” ja selle all “Minu kaardid”. Seal peaksite nägema oma kaarti ja selle seerianumbrit.
Kui te seda ei näe, tuleb minna lehele “Ühiskaart” ja selle all “ISIC kaardid” ning sisestada oma isikukood.
Kui lehel “Ühiskaart” ja “Minu kaardid” nägite endaga seotud kaarte ehk need olid sõidukaardiks registreeritud, siis palun kirjutage e-kiri aadressile info@minukool.ee ning edastage probleemi kirjeldus, oma isikukood ja kaarditüüp. Seejärel uuritakse probleemi lähemalt.
Kas ma saan sõidu valideerimiseks kasutada nii www.minukool.ee kaudu väljastatud kaarti kui ka rohelist Ühiskaarti?
Jah. Korraga võib kasutada ühte isikustatud rohelist Ühiskaarti ning kõiki teisi pildiga kaarte: ISIC õpilas- ja üliõpilaspiletit, Eesti õpilas- ja üliõpilaspiletit, ITIC-kaarti ja Personalikaarti.
Kas ma saan kaarti sõidukaardina kasutada ka pärast kooli lõpetamist?
Ei saa. Pärast kooli lõpetamist muutub sinu kaart MinuKool süsteemis mitteaktiivseks ning seetõttu ei aktsepteeri kaarti ka validaatorid.
Kas ma saan kaarti sõidukaardina kasutada ka pärast kaardi kehtivusaja lõppemist (kui ma olen ikka veel õpilane või tudeng)?
Ei saa. Kui kaart ei ole kehtiv, ei saa seda sõidukaardina kasutada.
Kaardi taotlemiseks logi sisse
- ID-kaart
- Pangalink