Ühistranspordi KKK

Kas kaarte saab kasutada ühistranspordis?

Tallinna, Tartu ja nüüdseks juba ka teiste suuremate linnade ühistranspordisüsteemid aktsepteerivad puutevaba kiibiga kaarte sõiduõigust tõendava sõidukaardina. Selleks tuleb eelnevalt kaart siduda ühistranspordi piletisüsteemiga. Täpsema info, milliste linnade ühistranspordisüsteemid kaarte toetavad leiad www.pilet.ee lehelt.

Kuidas siduda kaarte ühistranspordi piletisüsteemiga?

Kaarti saab sõidukaardiks registreerida, minnes veebilehele www.pilet.ee, seejärel valides menüüst “Ühiskaart” ja “Kaardi sidumine” ning sisestades oma isikukoodi. Sellest hetkest on võimalik MinuKoolist tellitud kaarte sõidukaardina kasutada.

Missuguseid kaarte saab kasutada ühissõidukites sõidukaardina?

Ühissõidukites saab sõidukaardina kasutada puutevaba kiibiga kaarte, mis on väljastatud www.minukool.ee kaardihaldussüsteemist. Kõik ühistranspordis toimivad kaardid on välja toodud siin. Puutevaba kiip asub kaardi sees ning see ei ole visuaalselt nähtav. Kui kahtled, kas Sinu kaardi sees on puutevaba kiip, võid seda küsida e-postil info@minukool.ee või sisenedes www.minukool.ee avalehelt ID-kaardi või internetipanga kaudu süsteemi ning pärast sisenemist valides menüüst “Kaardid”.

Kas ma saan kiibiga kaardiga sõita ühistranspordis tasuta?

Tasuta sõidu õigus on vaid neil isikutel, kes on välja toodud siin lehel. Seega võimaldab kiibiga kaart tasuta sõita vaid neil, kel on tasuta sõidu õigus. Teistel on võimalik kaardiga tõendada pileti olemasolu või kasutada kaardile laaditud raha.

Kuidas kaardile e-piletit osta?

E-pileti ostmiseks tuleb minna www.pilet.ee lehele – seal tuleb sobivale piletile klikkida ning avanenud lehel sisestada oma isikukood (lahtri nimi on Isikukood / Ühiskaardi nr).

Kuidas kaardile raha laadida?

Raha laadimiseks tuleb minna www.pilet.ee lehele – seal tuleb sobivale summale klikkida ning uuel avanenud lehel sisestada oma isikukood. Kui raha on laaditud, on see seotud sinu isikukoodiga ning seda laaditud raha saab kasutada kõigi sinuga seotud kaartidega.

Mis siis saab, kui ma kaardi ära kaotan ja sellele on laaditud raha?

Sellest tuleb kindlasti kohe teada anda telefonil 640 0423 või e-postil info@minukool.ee ning sinu kaart deaktiveeritakse www.minukool.ee süsteemis. Kui kaart on deaktiveeritud, ei toimi see kohe ka ühistranspordis ning laaditud raha jääb alles ehk sinu isikukoodiga seotuks.

Kui minu kaart ei tööta ühissõidukis, siis mida tuleb teha?

Kõigepealt tuleks ühissõidukis proovida kaarti viibutada mitme validaatori ees (viga võib olla validaatoris).

Kui kaart ei toimi üheski validaatoris, tuleks uurida, kas sinu kaart on sõidukaardiks registreeritud – selleks tuleb siseneda www.pilet.ee süsteemi, valida menüüst “Ühiskaart” ja selle all “Minu kaardid”. Seal peaksite nägema oma kaarti ja selle seerianumbrit.

Kui te seda ei näe, tuleb minna lehele “Ühiskaart” ja selle all “Kaardi sidumine” ning sisestada oma isikukood.

Kui lehel “Ühiskaart” ja “Minu kaardid” nägite endaga seotud kaarte ehk need olid sõidukaardiks registreeritud, siis palun kirjutage e-kiri aadressile info@minukool.ee ning edastage probleemi kirjeldus, oma isikukood ja kaarditüüp. Seejärel uuritakse probleemi lähemalt.

Kas ma saan sõidu valideerimiseks kasutada nii www.minukool.ee kaudu väljastatud kaarti kui ka rohelist Ühiskaarti?

Jah. Korraga võib kasutada ühte isikustatud rohelist Ühiskaarti ning kõiki teisi pildiga kaarte: Eesti õpilaspiletit ja Personalikaarti.

Kas ma saan kaarti sõidukaardina kasutada ka pärast kooli lõpetamist?

Ei saa. Pärast kooli lõpetamist muutub sinu kaart MinuKool süsteemis mitteaktiivseks ning seetõttu ei aktsepteeri kaarti ka validaatorid.

Kas ma saan kaarti sõidukaardina kasutada ka pärast kaardi kehtivusaja lõppemist (kui ma olen ikka veel õpilane või tudeng)?

Ei saa. Kui kaart ei ole kehtiv, ei saa seda sõidukaardina kasutada.