Turult kaob Eesti Üliõpilaspilet

Eesti Üliõpilaskondade Liit
20.juuni 2019

Uue kõrgharidusseaduse jõustumisega tänavu septembris muutub kehtetuks üliõpilaspileti määrus. Eesti Üliõpilaskondade Liit lõpetab augustis Eesti Üliõpilaspiletite väljastamise. Õppimist kinnitavat dokumenti saab edaspidi taotleda kõrgkoolist ning üliõpilase staatust on jätkuvalt võimalik kinnitada ka ISIC kaardiga.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrgharidusosakonna juhataja Margus Haidaku sõnul on nõudlus Eesti Üliõpilaspiletite järele kahanenud kuni paarisajale piletile aastas. „Kordades populaarsem on ISIC kaart, mida tellib üle 30 tuhande tudengi aastas,“ ütles Haidak. „Üliõpilased eelistavad ISIC kaarti, kuna sellega kaasneb hulk soodustusi ja hüvesid – võimalus siduda see pangakaardiga, kasutada ühistranspordi kaardina jne. Vajadus riikliku üliõpilaspileti järele on kadunud. Tudengid saavad soovi korral küsida kõrgkoolist tõendi, et oma õppija staatust tõestada.“

Eesti Üliõpilaskondade Liit ei väljasta alates 2019. aasta 1. augustist uusi Eesti Üliõpilaspileteid, kuid juba väljastatud kaardid kehtivad kehtivusaja lõpuni ja neile saab pikenduskleebiseid tellida õppija staatuse olemasolul kuni kaardi kehtivusaja lõpuni. Eesti Üliõpilaspileti kehtivus on 4 aastat.

Eesti Üliõpilaskondade Liit rõhutab, et määruse kaotamisest sõltumata on kõigil üliõpilastel siiski võimalik ka edaspidi enda õppestaatust tõendada.
Jätkuvalt jääb turule rahvusvaheliselt tunnustatud üliõpilaskaart ISIC, mille esitamisel on võimalik osa saada kõikidest nii üliõpilastele suunatud soodustustest kui ka eksklusiivsetest ISIC kaardi omanikele suunatud hüvedest. Lisateavet ISIC kaardi kohta leiab www.isic.ee.

Eesti Üliõpilaskondade Liit mõistab, et kaarditoote kadumisega võib kaasneda olulisi muudatusi nii õppeasutustele kui ka üliõpilastele. Seetõttu palume kõigil osapooltel, kel tekib seoses antud muudatustega soovi lisainformatsiooni järele, kontakteeruda Eesti Üliõpilaskondade Liidu personaliga.Üliõpilastel palume pöörduda klienditoe poole aadressil info@minukool.ee või helistades 6400 423. Õppeasutustel palume pöörduda tegevjuhi Vello Raja poole aadressil vello.raja@eyl.ee või helistades 5883 5386.