Noortekaart

IYTC noortekaarti on võimalik taotleda 12–30-aastastel (k.a) noortel kaardihaldussüsteemist www.minukool.ee (vaata taotlemise videoõpetust). Kaardi taotlemiseks ei pea olema õpilane, üliõpilane ega õpetaja. IYTC noortekaarti on väljastatud üle 25 aasta ning seda tunnustab rohkem kui 50 riiki üle kogu maailma. IYTC noortekaardiga saab Eestis soodustusi rohkem kui 700 müügipunktis ning maailmas umbes 100 000 müügikohas. IYTC noortekaart on UNESCO haridus-, teadus- ja kultuuriorganisatsiooni viitega sooduskaart. IYTC noortekaardi soodustusi näeb siit.

IYTC noortekaarti väljastatakse 1-, 2- ja 3-aastase kehtivusajaga. Kehtivusaeg algab kaardi tellimise kuupäevast ning lõpeb täpselt üks, kaks või kolm aastat hiljem (olenevalt tellitavast kaarditüübist). Näiteks 05.09.2013 tellitud 1-aastase kehtivusega noortekaart kehtib kuni 04.09.2014. Kaart deaktiveerub automaatselt ehk lõpetab kehtivuse ka siis, kui isik saab 31-aastaseks.

IYTC noortekaarti on võimalik kasutada ka sõidukaardina ühissõidukites (v.a rongides). Selleks tuleb kaart pilet.ee lehel sõidukaardiks registreerida. Lähitulevikus on võimalik noortekaarti ka rongides kasutada, kui selleks vajalik arendus on valminud.

Hinnakiri

Kaarditüüp 1-aastase kehtivusega (kiibiga) 2-aastase kehtivusega (kiibiga) 3-aastase kehtivusega (kiibiga)
IYTC noortekaart (esmakordne) 7,5 € 13,8 € 19,2 €
IYTC noortekaart (pikendus) 7,5 € 13,8 € 19,2 €
IYTC noortekaart (asendus) 7,5 € 7,5 € 7,5 €

Kui tellite kaardi kodusele aadressile, lisandub ka saatmiskulu 1,56 eurot.